Özürlü Memur Sınavı (ÖMSS) 2012 Mart Ayında Yapılacak


AKP hükümeti, kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak kişiler için ayrı bir sınav yapılacağı duyurusunu yaptıktan sonra yapılacak bu sınavın, ÖMSS (Özürlü Memur Seçme Sınavı) ne zaman kimin tarafından yapılacağı sorularının yanıtları muhatapları tarafından bir türlü verilmedi. Daha önce Aile Sosyal Politakalar Bakanı, Fatma Şahin tarafından yapılan bir açıklama’da ÖMSS‘nin 2012 Nisan ayında yapılacağı duyrulmuştu.

Fatma Şahin son yaptığı açıklamada ÖMSS için verdiği tarihte revizyona giderek bu tarihin 2012 Mart ayı olduğu açıklamasını yaptı.

ÖMSS

Haber-Engelliler.Gen.Tr’nin Konuya Dair Yorumu:

Sayın bakan ve hükümet yetkilileri, bu türden önemli bir sınavın tarihinin net olarak açıklanması bu kadar zor olmamalı. ÖMSS sınav takvimine dair verilen tarihlerin sürekli değişmesi hem engelliler arasında kafa karışıklığına yol açmaktadır, hemde devlet-hükümet ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır. İnsanların yaşamında dönüm noktası olacak bir sınava 3-4 ay kalmışken sınav tarihinde sürekli oynama yaparak tarihi ileri, geri çekmek bu sınava hazırlanan binlerce engellinin motivasyonunu bozacağının farkında değilmisiniz?

 

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 0 (from 0 votes)
Sponsor Bağlantılar
36 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir